Salon Anjuli – historie a současnost

Jmenuji se Kateřina Motejzíková a Salon Anjuli jsem poprvé otevřela v roce 1993 v Praze 9, na Proseku. Poté jsem se stěhovala do Prahy 4 a zde pokračovala ve stříhání v malém salonku v Jeremenkově ul.č

.43, v Podolí.

Netrvalo dlouho a moje starší dcera Lucie se mnou začala také upravovat pejsky a začal nám být salonek malý… Proto jsme si pronajaly v Nuslích, ve Svatoslavově ulici velký prostor, který jsme si podle svých představ svépomocí zrekonstruovaly a vznikl jeden z největších a nejlépe vybavených salonů pro psy v Praze. Před pár lety se k nám připojila i mladší dcera Petra a rodinný salon fungoval 12 let ke spokojenosti zákazníků i nás.

Plány jsme měly velké, v salonu probíhala také výuka budoucích psích kadeřníků, různé akce a semináře. Bohužel začátkem roku 2022 jsme se dozvěděly, že dům, ve kterém se náš salon nachází, musí projít rozsáhlou rekonstrukcí. Stavební firma nepřipustila, abychom během rekonstrukce zůstaly v provozu. Nastal čas pro novou etapu. Zprvu jsme hledaly nový prostor poblíž stávajícího salonu, ale neúspěšně. Situaci jsme probíraly ze všech stran a nakonec se rozhodly pro jiné řešení s ohledem na změny, které zejména dcerám komplikovaly cestu do práce. Odstěhovaly se mimo Prahu a po celou dobu za vámi, zákazníky, dojížděly více než hodinu denně. Proto se rozhodly vybudovat si nové salony v místě svého bydliště.

Lucie má svůj nový Salon V.I.Pes v Rabyni – www.vi-pes.cz

a Petra má Salon Jóža v Křižatkách u Berouna – www.salonjoza.com

A já jsem se zase vrátila zpět, do svého malého salonku Anjuli v Jeremenkově ul.č.43, kde upravuji menší pejsky společenských plemen psů, z větších pouze střední pudly.

Své více než 30 leté zkušenosti jsem dcerám předala a s klidným svědomím, že svou práci umí dobře a budou se formou seminářů a školení dále zdokonalovat, jim přeji spoustu milých zákazníků, kteří si cestu za nimi najdou, třeba i vás, za kterými do Prahy dojížděly…