O NÁS

 

Salon Anjuli funguje již od roku 1993.

Od té doby se dvakrát stěhoval, nejdříve z Prahy 9, Proseka do Jeremenokvy ulice v Podolí a v roce 2011 z důvodu rozšíření služeb a tedy nutnosti najít větší prostor, sídlíme v Praze 4 Nuslích, ve Svatoslavově ulici.

Salon je nyní rodinnou firmou, kde vaše pejsky upravují tři střihačky - maminka Kateřina a dcery Lucie a Petra.

 

Kateřina Motejzíková (*1966)

zakladatelka Salonu Anjuli

Vystudovala střední školu se zaměřením na výtvarnou výchovu. Výtvarné cítění využívá i při vytváření slušivých psích střihů. V současné době vlastní bílou královskou pudlí dámu Bellu, černou, také velkou pudlí slečnu Matyldu a malou rošťandu- stříbrnou toy pudlici Dorotku.  Plemeno pudl jí provází životem již více než 20 let.

Práce psího kadeřníka by ale pro ni byla velmi fádní, pokud by upravovala jen jedno plemeno, proto velmi ráda vymýšlí nové slušivé střihy psím křížencům i plemenům, která ve standardu střihovou úpravu nemají.

Od května 2021 je možné se s Kateřinou domluvit na ostříhání malých a středních plemen psů také na druhé adrese: Jeremenkova 43, Praha 4 - Podolí

Kateřina také pořádá kurzy stříhání psů pro začátečníky a pokročilé, při nichž se snaží zúčastněným předat co nejvíce ze svých zkušeností a vědomostí o psech a jejich úpravě.

 

 • Nejlepší moderní střih (klubová výstava KPaCHP Konopiště 16.5.2009) - pes: Annabel Royal Team
  konopiste 16.5....
 • Nejlepší moderní střih (klubová výstava KPaCHP Praha 8.1.2011) - pes: Artemio White and Black
  novorocni 2011
 • Nejepší moderní střih (klubová výstava KPaCHP Praha 10.12.2011) - pes: Aladin Bohemia Anjuli
  advent 2011
 • Nejlépe upravený voříšek (Voříškiáda, Lysá nad Labem) - pes: Falco

 

 

Lucie Motejzíková (*1987) - English speaking

starší dcera majitelky salonu vystudovala střední obchodní školu, je maminkou syna Samuela (*2013).

Od malička asistovala při stříhání pejsků, a proto byla jen otázka času, kdy se sama do této činnosti pustí. První střihačské dovednosti si zdokonalovala na rodinných pejscích, později upravovala pejsky svých školních kamarádek  a po maturitě se začala této profesi věnovat naplno.

Lucie má ráda výzvy, ráda se učí nové věci, proto se stále snaží v oboru zdokonalovat, zúčastňuje se odborných seminářů a školení. Proto v salonu upravuje i pejsky méně známých plemen a velká plemena psů.

Své znalosti ze studia využívá k podnikání, řeší ekonomické záležitosti v salonu a během kurzů stříhání psů, jichž je také lektorkou, předává své znalosti budoucím střihačům psů, pořádá pro ně semináře o základech podnikání, kalkulaci nákladů..

Lucie je majitelkou velkého bílého pudla Aladina a velké  bílé pudlí slečny Jasmínky. S pejsky aktivně sportuje a především na nich se zdokonaluje v náročné úpravě pudlích výstavních střihů.

Lucie se také v našem salonu specializuje na TRIMOVÁNÍ hrubosrstých plemen psů, a to i na výstavní úpravu a také na úpravu velkých plemen psů.

 

 

 

 • Nejlepší moderní střih (klubová výstava KPaCHP Praha 7.1.2012) - pes: Eclair z Hlubockého Dvora
  novoron 2012

 

 

Petra Mrázková roz. Motejzíková (*1989)

Mladší dcera majitelky salonu vystudovala střední grafickou školu a také ona koukala od dětství mamince pod ruce a velmi brzy začala sama upravovat rodinnou pudlí smečku. V salonu se učila střihačské dovednosti už od svých deseti let, a proto není divu, že i ona se po mateřské dovolené začala profesi střihače věnovat profesionálně. Petra je maminkou dcery Nikolky (*2010) a Michaely (*2015) a přestože působí velmi mladě a křehce, s pejsky to moc dobře umí, je trpělivá a respekt si získává klidným přístupem a citlivým zacházením se svěřeným zvířetem.

Vzhledem k jejímu výtvarnému talentu má velmi dobrou představivost a cítění pro design, což využívá také při modelování střihu pejsků. Pejsci od ní odcházejí velmi líbiví, Petra se nebojí ani náročné práce s nůžkami, aby vytvořila střih podle představ majitelů.

Petra se specializuje také na velmi žádané asijské střihy psů a první střihy štěňátek.

Je majitelkou drsnosrsté jezevčí slečny Jozefínky, proto také dobře ovládá techniku trimování, na které si v salonu hodně zakládáme.

 

Všechny psí kadeřnice jsou připraveny odvést co nejlepší práci, abyste se Vy i Vaši pejsci do salonu Anjuli rádi vraceli.

 

Svoji kadeřnici si samozřejmě můžete vybrat a pokud budete spokojeni, nahlašte už při objednávání pejska,  která z nás vám má pejska ostříhat.