Rekvalifikační kurz stříhání psů pro začátečníky

 

Kurz probíhá v běžném provozu salonu, většinou od 9.00 cca do 15.00 hod podle náplně jednotlivých lekcí.

Kurz trvá 20 dní, teorie není vyučována samostatně, vše se účastníci učí během praxe. Náplní kurzu je zejména výuka samotné úpravy jednotlivých plemen psů, správná manipulace se psy, včetně starších, nemocných nebo agresivních pejsků. Během kurzu se naučíte pejska správně na střih připravit, vykoupat, rozčesat, vysušít...vybrat správnou kosmetiku pro danou srst a následně s pomocí lektora upravit pejska do požadovaného střihu.

Pejsky - modely na kurz vybíráme z naší databáze, do které se sami zákazníci hlásí a tím souhlasí s úpravou pejska v rámci kurzu. Jde většinou o pejsky menší, klidnější a zvyklé na manipulaci.

Veškeré náčiní a vybavení salonu je vám po dobu konání kurzu k dispozici, vyzkoušíte si práci s různými typy stříhacích strojků, nůžek, hřebenů, kartáčů, trimovacími noži...proto bude pro vás snazší si vybrat potřebné náčiní pro vaši budoucí práci. Po celou dobu budete pracovat na profesionálních stolech s možností regulace výšky, naučíte se pracovat s výkonnými profi vysoušeči a kvalitním střihačským náčiním.

Snažíme se vybrat pro nácvik co nejvíce plemen psů, popř.alespoň předvedeme a vysvětlíme úpravu plemen, která nejsou v databázi modelů. Pokud budete chtít během kurzu upravit pejska, kterého vám někdo zapůjčí, popř.budoucího zákazníka, je možné jej zařadit do programu výuky. Je ale potřeba dohodnout tuto úpravu s lektorem alespoň týden dopředu.

Součástí tohoto kurzu je také tzv".podnikatelské minimum". Probíhá jako seminář, při kterém dostanete základní informace do začátku podnikání, kalkulaci nákladů, rozpočet na základní vybavení se náčiním, užitečné informace před zřízením provozovny - salonu, rady a několik "vychytávek", aby váš salon dobře fungoval:-)

Další zajímavý seminář je "fyzioterapie a masáže psů" - oblíbené odvětví v posledních letech, ale zejména pro střihače velmi užitečné pro správnou manipulaci a zklidnění pejsků při stříhání. Naučíte se znát psí tělo, rozpoznat problém s klouby, páteří...lektor vám ukáže, jak bezpečně s pejskem pracovat, pokud je ve stresu, starý, agresivní nebo po úrazu.

Po absolvování 15 dnů v salonu prověřujeme vaše znalosti pomocí písemného testu. Po skončení kurzu, tedy absolvování všech 20ti lekcí, nám své umění předvedete při závěrečné zkoušce, kdy upravíte vámi vybraného pejska  do slušivého střihu. (na zkoušku si každý musí pejska sehnat sám)

Po úspěšném zakončení zkoušky  dostanete " Osvědčení o absolvování kurzu stříhání psů" a můžete začít pracovat jako střihač psů na živnostenský list - profese je zahrnutá v živnosti: "Chov zvířat a jejich výcvik (s výjimkou živočišné výroby)"

 

Práce se psy v salonu, stejně tak i v průběhu kurzu,  je fyzicky náročná a není tedy vhodná pro osoby se zdravotním omezením či zdravotními problémy.

Rozmyslete si, prosím, opravdu zodpovědně, zda chcete s pejsky pracovat a teprve poté odešlete svoji registraci na náš kurz. Kurzovné musí být poté do deseti dnů od registrace uhrazeno.

Cena kurzu: 19.500,-

Platební údaje Vám budou zaslány po zaregistrování na Vámi uvedený e-mail v přihlášce.

Po připsání částky na náš účet obdržíte e-mailem potvrzení o zaplacení (daňový doklad)

Platbu za kurz je nutné uhradit do 10ti dnů od podání přihlášky - registrace. Pokud tak neučiníte, bude Vaše registrace po předchozím upozornění stornována.

Děkujeme za Váš zájem a těšíme se na Vaši účast na našem kurzu.


Přihláška ZDE


Po vyplnění přihlášky vyčkejte, budeme vás co nejdříve kontaktovat, abychom si dohodli termín nástupu a průběh kurzu dle vašich časových možností.