Rekvalifikační kurz střihač psů

 

 

Rekvalifikační kurz „Střihač psů“

 

Místo konání: Salon Anjuli, Praha 4 – Nusle, ul. Svatoslavova 18


Kontaktní osoba: Kateřina Motejzíková, tel.: 603 836 081 - hlavní lektorka


2. lektor: Lucie Motejzíková

3. lektor: Petra Motejzíková


Délka kurzu: 6 - 7 týdnů dle rozvrhu salonu - pouze v pracovních dnech, přesné termíny lekcí si účastníci domluví s lektorem  dle svých časových možností při nástupu na kurz. Od ledna 2022 je podmínkou dokončit kurz do dvou měsíců od jeho zahájení.


Cena kurzu: 29.000,-Kč


Platbu je nutné v plné výši zaplatit do 10 dnů po registraci. Prosíme proto, abyste si svou přihlášku dobře promysleli, přečetli si veškeré informace ohledně kurzu, případně nás pro další info kontaktovali telefonicky.


Platební údaje vám přijdou e-mailem.


Po  úspěšném vykonání zkoušky obdrží absolvent "osvědčení o absolvování kurzu stříhání psů"

 

 

Informace o průběhu rekvalifikačního kurzu:

 

Rekvalifikační kurz „Střihač psů“je určen pro zájemce, kteří by si po jeho absolvování chtěli zřídit vlastní salon, popř.pracovat v některém takovém zařízení již zaběhnutém.

 

Kurz v Salonu Anjuli jako jediný obsahuje také „podnikatelské minimum“, tedy vyučuje uchazeče kromě dovedností profese střihače psů také základy podnikání – jak postupovat při zřizování provozovny, na který úřad se obrátit, kde je nutné nahlásit začátek podnikání, jak si udělat kalkulaci nákladů a sestavit podnikatelský plán, základy jednoduchého účetnictví a spoustu dalších informací z oblasti ekonomie a podnikání. Spojuje tedy vlastně dva kurzy do jednoho.

 

 

Veškerá výuka probíhá v prostorách Salonu Anjuli ve všední dny od 9.00 hod cca do 15.00 hod.

 

Kromě výše zmíněného předmětu „podnikatelské minimum“ je během kurzu vyučováno několik předmětů, které připraví uchazeče na samostatnou práci v psím salonu.

Např.: plemena psů, typy srsti a její úprava, příprava psa na střih, technologie – používání správného náčiní, kosmetika, anatomie a parazitologie a další.

 

Nejdůležitější je samotná praxe, která probíhá velmi intenzivně v běžném provozu salonu. Uchazeči se nejdříve seznámí s vybavením salonu a uvidí, jak probíhá běžný den v zaběhnutém psím salonu. V dalších dnech se postupně učí manipulovat se svěřenými psy, správně je připravit na stříhání, vyčesat, vykoupat a poté s pomocí lektora a závěrem zcela samostatně upravují dle pokynů psy různých plemen z řad modelů, kterých má Salon Anjuli v databázi velké množství.

 

Rekvalifikační kurz je zakončen zkouškou. Zkouška probíhá také v Salonu Anjuli a skládá se z teoretické části a praktické zkoušky, při které musí absolvent kurzu upravit samostatně psa, kterého si na zkoušku přivedou. Pes musí být upravovám jak strojkem, tak nůžkami. Nemá-li účastník kurzu možnost si psa na zkoušku přivést, bude mu po dohodě zajištěn.

 

Registrace ZDE