Akreditovaný rekvalifikační kurz střihač psů

 

 

Rekvalifikační kurz „Střihač psů“

 

Místo konání: Salon Anjuli, Praha 4 – Nusle, ul. Svatoslavova 18

Kontaktní osoba: Kateřina Motejzíková, tel.: 603 836 081

 

 

Informace o průběhu rekvalifikačního kurzu:

 

Akreditovaný rekvalifikační kurz „Střihač psů“je určen pro zájemce, kteří by si po jeho absolvování chtěli zřídit vlastní salon, popř.pracovat v některém takovém zařízení již zaběhnutém a chtějí si o jeho proplacení požádat úřad práce.

Kurz v Salonu Anjuli jako jediný obsahuje také „podnikatelské minimum“, tedy vyučuje uchazeče kromě dovedností profese střihače psů také základy podnikání – jak postupovat při zřizování provozovny, na který úřad se obrátit, kde je nutné nahlásit začátek podnikání, jak si udělat kalkulaci nákladů a sestavit podnikatelský plán, základy jednoduchého účetnictví a spoustu dalších informací z oblasti ekonomie a podnikání. Spojuje tedy vlastně dva kurzy do jednoho.

 

Kurz probíhá dle stanovených osnov MŠMT,

s dotací 173 hod. celkem, z toho 50 hod. teorie a 123 hod. praxe.

 

Veškerá výuka probíhá v prostorách Salonu Anjuli ve všední dny od 8.30 hod cca do 14.00 hod. Přesný rozvrh hodin obdrží uchazeči při nástupu na kurz.

 

Kromě výše zmíněného předmětu „podnikatelské minimum“ je během kurzu vyučováno několik předmětů, které připraví uchazeče na samostatnou práci v psím salonu.

Např.: plemena psů, typy srsti a její úprava, příprava psa na střih, technologie – používání správného náčiní, kosmetika, anatomie a parazitologie a další..

 

Nejdůležitější je samotná praxe, která probíhá velmi intenzivně v běžném provozu salonu. Uchazeči se nejdříve seznámí s vybavením salonu a uvidí, jak probíhá běžný den v zaběhnutém psím salonu. V dalších dnech se postupně učí manipulovat se svěřenými psy, správně je připravit na stříhání, vyčesat, vykoupat a poté s pomocí lektora a závěrem zcela samostatně upravují dle pokynů psy různých plemen z řad modelů, kterých má Salon Anjuli v databázi velké množství.

 

Rekvalifikační kurz je zakončen zkouškou před autorizovanou osobou. Zkouška probíhá také v Salonu Anjuli a skládá se z teoretické části a praktické zkoušky, při které musí absolventi kurzu upravit několik plemen psů ( bude upřesněno během kurzu). Ke zkoušce si každý musí sehnat psy na úpravu sám.

 

Více informací o ceně kurzu a postupu, jak si zažádat o proplacení úřad práce poskytneme na tel.: 603 836 081.

 

Registrace ZDE