Akreditovaný rekvalifikační kurz střihač psů

 

 

Rekvalifikační kurz „Střihač psů“

 

Místo konání: Salon Anjuli, Praha 4 – Nusle, ul. Svatoslavova 18


Kontaktní osoba: Kateřina Motejzíková, tel.: 603 836 081 - lektorka


2. lektor: Lucie Motejzíková


Délka kurzu: 6 týdnů - pouze v pracovních dnech, přesné termíny lekcí určí lektor, popř.pro    samoplátce dle jejich časových možností


Cena kurzu: 25.000,-Kč


Zkouška: před autorizovanou osobou (Kateřina Motejzíková), vypsaná, veřejně přístupná. Po jejím úspěšném vykonání obdrží absolvent "osvědčení o absolvování akreditovaného kurzu stříhání psů"

 

 

Informace o průběhu rekvalifikačního kurzu:

 

Akreditovaný rekvalifikační kurz „Střihač psů“je určen pro zájemce, kteří by si po jeho absolvování chtěli zřídit vlastní salon, popř.pracovat v některém takovém zařízení již zaběhnutém.


Tento kurz je určen jak pro samoplátce, tak pro ty, kteří jsou vedeni na úřadu práce a chtějí požádat o jeho proplacení.

 

Pokud budete chtít, aby Vám kurz proplatil úřad prace, postupujte dle následujících pokynů:

 

1.Dostavte se na příslušný úp, kde jste vedeni jako nezaměstnaní a požádejte o příslušné formuláře.

 

2.Informujte se, co musíte dále k žádosti přiložit (podnikatelský plán - zjistěte si, jak přesně jej máte vypracovat, dosavadní zkušenosti, důvod zvolení kurzu...případně jiné informace)

 

3. Část C , která je určena pro nás k potvrzení nám co nejdříve doručte poštou nebo osobně. My Vám vše potvrdíme a přiložíme info o kurzu a kopii naší akreditace a vše Vám zašleme zpět, případně na počkání vyřídíme v salonu Anjuli.

 

4. Vše podejte na úřadu práce a vyčkejte na rozhodnutí komise. Většinou trvá 30 dní.

 

5. Informujte nás co nejdříve o rozhodnutí úp

 

 

Kurz v Salonu Anjuli jako jediný obsahuje také „podnikatelské minimum“, tedy vyučuje uchazeče kromě dovedností profese střihače psů také základy podnikání – jak postupovat při zřizování provozovny, na který úřad se obrátit, kde je nutné nahlásit začátek podnikání, jak si udělat kalkulaci nákladů a sestavit podnikatelský plán, základy jednoduchého účetnictví a spoustu dalších informací z oblasti ekonomie a podnikání. Spojuje tedy vlastně dva kurzy do jednoho.

 

Kurz probíhá dle stanovených osnov MŠMT,

s dotací 173 hod. celkem, z toho 50 hod.( 60 min).teorie a 123 hod (45 min) praxe.

 

Veškerá výuka probíhá v prostorách Salonu Anjuli ve všední dny od 8.30 hod cca do 14.00 hod. Přesný rozvrh hodin obdrží uchazeči při nástupu na kurz.

 

Kromě výše zmíněného předmětu „podnikatelské minimum“ je během kurzu vyučováno několik předmětů, které připraví uchazeče na samostatnou práci v psím salonu.

Např.: plemena psů, typy srsti a její úprava, příprava psa na střih, technologie – používání správného náčiní, kosmetika, anatomie a parazitologie a další.

 

Nejdůležitější je samotná praxe, která probíhá velmi intenzivně v běžném provozu salonu. Uchazeči se nejdříve seznámí s vybavením salonu a uvidí, jak probíhá běžný den v zaběhnutém psím salonu. V dalších dnech se postupně učí manipulovat se svěřenými psy, správně je připravit na stříhání, vyčesat, vykoupat a poté s pomocí lektora a závěrem zcela samostatně upravují dle pokynů psy různých plemen z řad modelů, kterých má Salon Anjuli v databázi velké množství.

 

Rekvalifikační kurz je zakončen zkouškou před autorizovanou osobou. Zkouška probíhá také v Salonu Anjuli a skládá se z teoretické části a praktické zkoušky, při které musí absolventi kurzu upravit několik plemen psů ( bude upřesněno během kurzu). Ke zkoušce si každý musí sehnat psy na úpravu sám.

 

 

 

Registrace ZDE