KURZY STŘÍHÁNÍ PSŮ

 

Naše kurzy probíhají ve velmi dobře vybaveném, prostorném rodinném pražském salonu. Salon Anjuli má dlouholetou tradici - téměř 30 let, proto můžeme nabídnout kvalitní výuku a předvést velké množství psích plemen, která denně projdou rukama střihaček.

 

Náš přístup k jednotlivým žákům je velmi individuální, výuka probíhá v klidu, s přihlédnutím ke schopnostem jednotlivců. Praxe probíhá výhradně na zapůjčených psích modelech, nikoliv na běžných psích zákaznících. Pejsci jsou pečlivě vybíráni tak, aby bylo možné dobře ukázat správnou úpravu, tedy preferujeme pejsky klidné, dobře udržované, s tolerantními majiteli.

 

Na rozdíl od mnoha jinde nabízených kurzů nám jde o preciznost a kvalitu výuky, proto zajišťujeme potřebné množství psích modelů tak, aby každý žák samostatně pracoval a ostříhal svěřeného pejska zcela kompletně. Pouze v případě málopočetných plemen střih předvádí lektor.

 

K dispozici je veškeré vybavení k úpravě psů, čisté zázemí pro občerstvení, možnost konzultace s lektory - poradenství v oblasti podnikání, kalkulace nákladů, kontakty na obchodníky s vybavením pro střihače psů aj.

 

V salonu pracujeme s nejmodernějšími nástroji, které naučíme žáky používat, dbáme na správné postupy při práci, bezpečnost a zejména odbornou manipulaci se svěřenými psy. Od začátku kontrolujeme správný úchop nůžek, strojku a ostatního náčiní, aby nedošlo k poranění žáků ani psů. Součástí výuky je také seznámení s desinfekčními prostředky a vhodnou kosmetikou pro daný typ srsti. V průběhu kurzu předvedeme práci se štěňaty, která ještě na úpravu nejsou zvyklá a velmi starými nebo agresivními psy, kdy je velmi důležitý klidný přístup a správná manipulace.

 

Maximální počet současně vyučovaných uchazečů je 8, preferujeme však méně obsazený kurz, abychom zajistili klidný průběh výuky. Obvykle současně vyučujeme 3-4 žáky. Naším cílem je, aby po skončení kurzu byl absolvent připraven precizně ostříhat většinu běžných plemen psů ve svém salonu, popř. nabídneme další praxi v podobě kurzu pro pokročilé, nejsme-li si jisti, že je na samostatnou činnost připraven. Vše ale záleží hlavně na samotném uchazeči, jeho zájmu o práci střihače, dosavadním zkušenostem, šikovnosti a také talentu.

 

Od 1.10.2020 je podmínkou pro nástup na náš kurz  vstupní pohovor, během kterého zjistíme, zda zájemce o kurz hovoří dobře česky (vyžadujeme velmi dobrou znalost češtiny!), má alespoň minimální znalosti z oboru kynologie (rozpoznání běžných plemen psů, představa o práci střihače psů).

Zájemce o kurz během pohovoru vyplní vstupní dotazník a my mu poté kurz doporučíme, či nikoliv.

Tento pohovor by měl pomoci také uchazečům o kurz správně se rozhodnout, který typ mu bude vyhovovat nebo si včas rozmyslet, zda zvolená profese je právě ta správná pro něho.

Po registraci na kurz vyčkejte na náš telefonát, během kterého domluvíme termín vstupního pohovoru.

 

 REKVALIFIKAČNÍ KURZ "STŘIHAČ PSŮ"

 

Cena kurzu: 27.000,- Kč

 

Kurz pro zájemce o profesní rekvalifikaci"střihač psů".

Tento kurz je určen pro samoplátce.

Tento kurz probíhá denně od pondělí do pátku, 6 týdnů (v případě samoplátců podle časových možností - 30 lekcí) a je zakončen zkouškou 

 

Termíny kurzů:

 

29.3.2021 - obsazeno

24.5.2021 - obsazeno

20.9.2021 - 1 volné mista

 

 

 

 

Více info a přihláška ZDE

 

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

Na tento typ kurzu budou další termíny vypsány až v únoru 2021

 

 

více info a přihláška ZDE

 

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

2.INDIVIDUÁLNÍ KURZ STŘÍHÁNÍ PSŮ PRO POKROČILÉ - pro samoplátce

Cena kurzu: 12.000,- Kč

 

Kurz je určený pouze pro absolventy našich kurzů pro začátečníky.

 

Kurz trvá 12 dní v běžném provozu salonu a je zaměřen zejména na praxi...

 

Nástup a průběh kurzu je zcela individuální, většinou přímo navazuje na předešlý kurz pro začátečníky.

Po dohodě s lektorem si před nástupem na kurz vyberete 12 dní, na které vám lektor zajistí psí modely na stříhání.

 

Po skončení kurzu obdrží absolventi "Osvědčení o absolvování individuálního kurzu stříhání psů pro pokročilé".

Registrace na tento typ kurzu je možná pouze přímo v Salonu Anjuli po dohodě s lektorem.